L
  • No products in the cart.

Televizor Hisense 55 Polsh Led UHD H55A7500F

/

Televizor Hisense 55 Polsh Led UHD H55A7500F

In stock

84,990 L

Televizor Hisense 55 Polsh Led UHD H55A7500F

Asnjë ekran nuk mund të shfaqë të gjitha ngjyrat që ne në fakt shohim në realitet. Por, një gamë e gjerë ngjyrash rrit shumë atë që mund të na tregojë ekrani i televizorit. Me televizorët ULED Hisense ngjyrat zgjerohen në më shumë se 90% të DCI-P3, që do të thotë se imazhi që shohim është çuditërisht afër botës reale. Misioni i televizorëve Hisense në lidhje me ngjyrën nuk është vetëm ngopja, por edhe realizmi. Duke përdorur teknologjinë precize të hartës së ngjyrave, ky televizor analizon sinjalin e ngjyrave me 36 gradë ngjyrimi, 10 ndriçim, 5 ngopje dhe më pas shfaq ngjyrat në mënyrë sa më reale.  Teknologjia e njohjes së skenës me AI identifikon menjëherë hyrjen e videos, më pas rregullon në mënyrë inteligjente cilësinë e figurës dhe cilësimet e zërit për ta bërë përvojën e shikimit sa më të gjallë dhe tërheqëse që të jetë e mundur Me dy grupe folesh rregulluese në fund ju jep lirinë për të personalizuar distancën e bazës së dyfishtë për t’iu përshtatur më së miri mobiljeve tuaja.

KOD0000000149
Compare

Përshkrim

Marka‎Hisense
ModeliH55A7500F
Madhësia e ekranit50 in
Rezolucioni i ekranit4K UHD (2160p)
Hyrjet HDMI:3
Dimensionet (WxDxH) – pa stendë111.68 cm x 5.99 cm x 64.42 cm
LidhshmëriaWi-Fi, LAN, Bluetooth
Digital TV TunerDVB-C, DVB-T2
Asistent inteligjentGoogle Assistant, Alexa (nuk ofrohet për disa gjuhë dhe vende)
USBPo
Klasa e EnergjisëG
Konsumi i energjisë operative87 Watt
Pesha (Kg)11.4 kg

Login Account

Already a Elektron Customer?

Invaild email address.

6 or more characters, letters and numbers. Must contain at least one number.

Your information will nerver be shared with any third party.